مدت‌زمان نوشتن محتوا چه‌قدر است؟

مقدمه‌ای از نوشتن محتوا

برای این‌که بدانید نوشتن محتوا چه‌قدر زمان می‌خواهد باید عوامل گوناگون را بررسی کنید. این‌که محتوای شما چه کیفیتی داشته باشد بسیار مهم است. همچنین کسی که مشغول نوشتن محتوا است چه‌قدر به موضوع موردنظر آگاهی دارد، هرچه آگاهی فرد بیشتر باشد راحت‌تر و سریع‌تر مطلب را تولید خواهد کرد. اگر مطلب بسیار گسترده و تخصصی است نیاز به تحقیقات دارد و این خودش زمان زیادی را می‌گیرد.

ما در این مقاله درباره مدت‌زمان نوشتن یک مقاله 1000 کلمه‌ای، 2000 کلمه‌ای و همچنین مقالات با کلمات بیشتر می‌پردازیم. با مطالعه این مقاله شما می‌توانید خودتان را ارزیابی کنید و بدانید حدوداً در چه سطحی هستید. علاوه بر این به توقعات بس اساس برخی کارفرما‌ها می‌پردازیم و گوشزد خواهیم کرد که برای تولید محتوای خوب زمان کافی لازم است. با ما همراه باشید تا بیشتر برایتان مطالب را باز کنیم.

نوشتن محتوای 1000 کلمه در یک ساعت شدنی است؟

در پاسخ به این سؤال باید بدانید که هرچه زمان بیشتری صرف تولید محتوا بشود، محتوای باکیفیت‌تری خواهید داشت. اما کسانی که تجربه دارند می‌توانند محتوای 1000 کلمه‌ای در یک یا دو ساعت تولید کنند، تازه‌کارها برای این حجم 4 تا 5 ساعت وقت لازم دارند. بازهم توصیه می‌کنیم که برای تولید محتوا وقت بزارید تولید محتوا در زمان کم باعث فدا شدن کیفیت به کمیت می‌شود و محتوای خوبی تولید نخواهد شد.

در حال حاضر الگوریتم‌های گوگل محتوا‌هایی را باارزش می‌داند که منحصربه‌فرد است و روی آن زیاد کار شده باشد، بدین ترتیب پیشنهاد می‎‌کنیم بیشتر روی نوشتن محتوا وقت بگذارید و کیفیت را فدای کمیت نکنید.

شما می‌توانید برای این‌که بدانید در هر ساعت چه مقدار کلمه تولید می‌کنید به سایت فست تایپینگ مراجعه کنید. این سایت یک سایت فارسی‌زبان است که در ابتدا یک متن را براتان نمایش می‌دهد و شما بعد از آن مشغول نوشتن کلمات ازروی آن متن می‌شوید، بعد از یک دقیقه برای شما میانگین سرعت تایپ و همچنین درصد خطای شما را برآورد می‌کند. شما می‌توانید خودتان را در چند ماه ارزیابی کنید و پیشرفت در عملکرد خود را شاهد باشید. در زیر برایتان عکس این سایت را آورده‌ایم.

 

سایت فست تایپینگ

 

نوشتن محتوای 300 کلمه‌ای چه مقدار زمان می‌برد؟

برای نوشتن محتوای 300 کلمه‌ای زمان زیادی لازم نیست، یک نویسنده تازه‌کار حدود 40 تا 50 دقیقه زمان لازم دارد، درصورتی‌که نویسنده‌های با تجربه در مدت 20 دقیقه هم می‌توانند این مقدار تولید داشته باشند.

متن 300 کلمه‌ای بیشتر برای مقدمه‌ها و در ابتدای مقاله کاربرد دارد. خوب است این حجم مقاله را در دو قسمت تقسیم‌بندی کنیم و در دو پاراگراف نوشته شود. به یاد داشته باشید که تقسیم‌بندی متن بسیار مهم است برای این کار باید توجه داشته باشید که متنتان به‌راحتی قابل خواندن باشد.

نوشتن محتوای 500 تا 600 کلمه‌ای چه‌قدر زمان می‌برد؟

نوشتن مقاله 500 تا 600 کلمه‌ای بیشتر در جهت معرفی یا در جهت خلاصه‌نویسی کاربرد دارد. در بخش قبل گفتیم که مقاله 1000 کلمه‌ای برای تازه‌کارها 4 تا 5 ساعت وقت می‌گیرد، براین‌اساس برای تازه‌کارها نوشتن مقاله 500 تا 600 کلمه 2 تا 3  ساعت وقت لازم است.

برای نوشتن مقاله در ابتدا تحقیقاتی صورت می‌گیرد و این خودش ممکن است زمان زیاد را بگیرد.

نوشتن محتوا 2000 کلمه‌ای چه مقدار زمان می‌برد؟

در مورد مقاله 2000 کلمه‌ای بحث کمی متفاوت است. نوشتن محتوا در حجم 2000 کلمه خودش می‌تواند یک مقاله کاملی درباره آموزش، معرفی یک محصول یا یک کتاب کوتاه باشد. برای نوشتن این حجم از محتوا 6 تا 8 ساعت وقت لازم است. بعد از حرفه‌ای شدن ممکن است این زمان به 3 تا 4 ساعت برسد.

بازهم تأکید می‌کنیم که کیفیت را فدای کمیت نکنید. این‌که محتوای شما خوب و جذاب باشد بسیار مهم‌تر از آن است که صرفاً طولانی باشد.

بسیاری از کارفرما‌ها شرط استخدامی آن‌ها این است که محتوای زیادی تولید کنید درحالی‌که کم‌تر به کیفیت تولید شده توجه می‌کنند.

 

سرعت محتوا نویسی

 

نوشتن یک محتوای 2500 کلمه‌ای چه‌قدر زمان می‌برد؟

یک محتوای 2500 کلمه‌ای یک محتوای کاملی است، این محتوا از بخش‌های بسیاری تشکیل شده است و یکی از کامل‌ترین نوع محتوا‌ها به‌حساب می‌آید.

برای نوشتن محتوا 2500 کلمه‌ای چیزی حدود 7 تا 9 ساعت زمان لازم است. افراد حرفه‌ای‌تر ممکن است بین 6 تا 7 ساعت این نوع محتوا را تولید کنند.

بسیاری از متخصصان عقیده دارند محتوای 2500 کلمه‌ای بهترین محتوا است و نوشتن محتوای با این حجم موردپسند مخاطبان است. درمورد‌‍ این نظر باید گفت که موضوع محتوا بسیار مهم است، ممکن است شما موضوعی جذاب را در 1000 کلمه عنوان کنید اما موضوعی غیر جذابی را در 2500 کلمه توضیح دهید. مخاطبان بیشتر محتوا را که برایشان جذابیت دارد دنبال می‌کنند.

نوشتن محتوای 5000 کلمه‌ای چه‌قدر زمان می‌برد؟

برای نوشتن مقاله 5000 کلمه‌ای باید دو روز کاری زمان صرف شود این یعنی چیزی حدود 16 ساعت کار. این نوع مقاله بسیار سخت‌تر از مقاله‌های دیگر است. برای نوشتن مقاله 1000 کلمه‌ای یا 2000 کلمه شما نباید آن‌چنان دسته‌بندی سختی انجام دهید ولی برای نوشتن محتوای 5000 کلمه‌ای شما باید یک استراتژی کاملی طراحی کنید. این‌که در ابتدا هدفتان چیست و دسته‌بندی‌ها را به چه صورت انتخاب کنید بسیار مهم است. در واقع ما برای این حجم از محتوا باید یک برنامه‌ریزی کنید.

توصیه ما این است که در ابتدا برای نوشتن نهایتاً سراغ مقالات تا 2500 کلمه بروید و بعد از چندین ماه کارکردن به سراغ نوشتن مقالات با حجم زیاد‌تری بروید.

نوشتن محتوا 10 هزار کلمه‌ای چه‌قدر زمان می‌برد؟

برای نوشتن این حجم از محتوا شما باید 4 روز کاری را در نظر بگیرید، این یعنی چیزی حدود 33 ساعت زمان لازم است.

این محتوا اگر‌چه به اندازی نوشتن یک کتاب زمان نمی‌برد ولی جمع‌آوری اطلاعات لازم برای یک محتوا 10 هزار کلمه‌ای

بسیار سرسام‌آور و زمان‌بر است. برای جمع‌آوری اطلاعات لازم ممکن است 3 یا 4 ساعت زمان لازم باشد.

عوامل مؤثر بر افزایش سرعت در نوشتن محتوا

در این بخش برایتان درباره‌ی عوامل مؤثر بر سرعت نویسندگی شما توضیحانی می‌دهیم. این‌که سرعت نویسندگی شما چطور تندتر شود و چه عواملی بر سرعت شما دخیل هستند بسیار مهم است.

با افزایش سرعت تایپ شما و دانستن این عوامل شما می‌توانید سریع‌تر محتوا تولید کنید و این برای افزایش درآمد بسیار مهم است.

به یاد داشته باشید که نوشتن محتوا را فدای کیفیت نکنید و محتوا نوشته شده باید فاقد غلط املایی باشد و زیبایی خودش را داشته باشد.

 

سریع نوشتن

 

اولین عامل مؤثر در سرعت نوشتن محتوا: تجربه

این‌که شما چند سال است مشغول به نوشتن محتوا تأثیر زیادی روی سرعت شما دارد. نوشتن یک مهارتی است که نیاز دائم به تمرین دارد و هرچه تمرین شما بیشتر باشد نوشتن شما هم سریع‌تر و بهتر می‌شود. این‌که شما در ابتدا تولید محتوا 3 یا 4 ساعت صرف تولید یک متن 1000 کلمه‌ای کنید نشان از فکر زیاد شما روی متن یا سرعت پایین شما در تایپ کردن است.

ما توصیه می‌کنیم به‌صورت روزانه محتوا تولید کنید و در سایت‌هایی مانند ویرگول عضو شوید و به‌صورت دلخواه درباره محتوا‌های گوناگون مطلب بنویسید. نوشتن مطالب مختلف و گرفتن بازخورد شما را بیشتر تشویق خواهد کرد.

با گذشت چند ماه از کارکردن شما سرعت تایپ شما بهتر و بیشتر می‌شود و شما به‌راحتی می‌توانید محتوای 1000 کلمه‌ای را در یک یا دو ساعت تولید کنید.

دومین عامل مؤثر در سرعت نوشتن محتوا: دسته‌بندی

دومین عاملی که در نوشتن محتوا تأثیر دارد دسته‌بندی درست است. این‌که شما یک محتوای 2000 کلمه‌ای را با چه عنوان‌هایی و چگونه دسته‌بندی کنید بستگی به ایده شما دارد. نوشتن عنوان مناسب، فاصله‌گذاری درست و سایر تغییراتی که در متن می‌دهید روی سرعت نوشتن محتوای شما تأثیر می‌گذارد.

هرچه قدر شما بیشتر این کار را کرده باشید راحت‌تر و سریع‌تر دسته‌بندی را انجام خواهید داد.

سومین عامل مؤثر در سرعت نوشتن محتوا: دانش درباره موضوع انتخابی

این‌که شما درباره موضوعی که می‌خواهید بنویسید چه‌قدر اطلاعات دارید روی سرعت نوشتن شما تأثیر دارد. موضوعاتی که شما به آن‌ها آگاهی کاملی ندارید یا درباره آن‌ها مطمئن نیستید نیاز به تحقیق و جستجو دارند. تحقیق درباره یک موضوع زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. توصیه ما این است که برای سریع‌تر پیداکردن موضوعات و تحقیقاتتان یک یا چند سایت را در نظر داشته باشید تا مطالب خود را از آن‌ها پیدا کنید و اطلاعات را سریع‌تر از دریافت کنید.

 

محتوا

 

چهارمین عامل مؤثر در سرعت نوشتن محتوا: نوع لحن انتخابی

برای نوشتن موضوعات علمی باید از لحن‌های ادبی و علمی استفاده کنید. این نوع محتوا‌ها به دلیل پیچیده بودن نیاز دارند بیشتر ویرایش شوند و سخت‌تر نوشته می‌شوند.

توصیه ما این است که برای شروع به کار و در ابتدای مسیر شغلی به سراغ موضوعاتی بروید که عامیانه‌تر هستند و این‌جور مطالب را بنویسید. نوشتن مطالب علمی بسیار سخت‌تر و زمان‌گیرتر است.

پنجمین عامل مؤثر در سرعت نوشتن محتوا: ویرایش متن

برای این‌که متن شما موفق شود لازم است قبل از انتشار از لحاظ ویراستاری و بصری ویرایش شود. اضافه‌کردن عکس، نوشتن توضیحات، بازنویسی و سئو کردن مطلب ممکن است ساعت‌ها وقت شما را بگیرد.

انتخاب عکس‌های جذاب و خوب یکی از عوامل بسیار مهم در تولید محتوای جذاب است. با داشتن عکس‌های زیبا و جذاب شما می‌توانید مخاطبان زیادی را جذب محتوای خود کنید.

برای ویرایش متن محتوا هم توصیه می‌شود آن را با صدای بلند بخوانید و فقط درصورتی‌که از آن اطمینان دارید آن را انتشار دهید.

 

ویرایش متن

 

نتیجه‌گیری

برای این‌که شما بتوانید در نوشتن محتوا حرفه‌ای عمل کنید باید چندین ماه کار کنید تا سرعت تایپتان بالا رود. ما در بخش بالا به مدت‌زمان لازم برای تولید محتوا پرداختیم و گفتیم که محتوای سنگین نیاز به برنامه‌ریزی و دسته‌بندی دارد.

محتوا تا 2000 کلمه محتواهای کاملی هستند که کاربران بیشتر این نوع محتوا را دنبال می‌کنند به شرطی که موضوع آن جذاب باشد. ما در این مقاله به پنج عامل تأثیرگذار در نوشتن محتوا پرداختیم این عوامل شامل: تجربه، دسته‌بندی، دانش، لحن انتخابی و ویرایش متن است. به یاد داشته باشید که کیفیت را فدای کمیت نکنید و محتوا تولید شده خودتان را زمانی انتشار دهید که می‌دانید توانایی موفق شدن را دارد.

 

 

کد مطلب:1003300020101000704

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا