اهمیت ویدئو مارکتینگ

 

 

امروزه یکی از بهترین راه‌های تأثیرگذاری در مخاطبان ایجاد یک رابطه مستقیم است که سبب افزایش نرخ تبدیل و در نتیجه فروش بیشتر شما شود.

برای ایجاد رابطه مستقیم و هدفمند با مشتریان خود باید از استراتژی بازاریابی محتوایی استفاده کنید؛ که راه های مختلفی دارد.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن ارتباطی قوی با مشتریان برقرار کنید تولید محتوای ویدئویی می‌باشد و  یکی از تاکتیک‌های اصلی برای رقابت در عرصه دیجیتال نیز می‌باشد.

در نظر داشته باشید که ویدئو مارکتینگ بیشتر از آنچه فکر می‌کنید در حال پیشرفت است و همه کسب‌وکارهای بزرگ به بازگشت سرمایه از این طریق بیشتر امیدوار هستند.

 

 

 

اگر به کارآمدی این روش از تولید محتوا شک دارید و فکر می‌کنید که ارزش هزینه و وقت شما را ندارد پیشنهاد می‌کنم که این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و بازخورد خود را برای ما در قالب نظر ارسال کنید.

طبق آمارها و تجربیات شرکت‌های بزرگ، مشخص شده که استفاده از ویدئو مارکتینگ در بازاریابی دیجیتال به شدت درحال‌ رشد است و از آن طرف بازگشت سرمایه بالایی دارد. ما در اینجا ۸ دلیل که شما باید از ویدئو مارکتینگ در بازاریابی خود استفاده کنید را به شما خواهیم گفت تا درک بیشتری از اهمیت ویدئو مارکتینگ به دست آورید.

1- ویدئو باعث افزایش نرخ تبدیل و فروش می‌شود

 

در ابتدا باید بگویم که تولید ویدئو می‌تواند واقعاً برای شما پول‌ساز باشد و سرمایه هزینه شده را به‌ راحتی برگرداند.

اگر در صفحه لندینگ سایت خود یک ویدئو بارگذاری کرده باشید می‌توانید تا 80% شانس خود را در تبدیل بازدیدکننده به مشتری افزایش دهید.

همان‌طور که می‌دانید مغز انسان غالباً درگیر حس بینایی است و از طریق چشم آن را به مغز ارسال می‌کند. حال تصور کنید چند تصویر متحرک چه تأثیری می‌تواند بر روی مخاطب هدف شما داشته باشد.

 

 

 

 

2- ویدئو، بازگشت سرمایه عالی دارد

یکی دیگر از آمارها نشان می‌دهد که درصد بالایی از شرکت‌هایی که برای ویدئو مارکتینگ هزینه می‌کنند، بازگشت سرمایه خوبی را نیز تجربه می‌کنند. البته که ساخت ویدئو به هزینه و وقت بیشتری احتیاج دارد اما امروزه با برنامه‌های تدوین و ویرایش فیلم‌ها که به‌راحتی درگوشی‌های هوشمند نیز در دسترس می‌باشد، این امر مقداری آسان‌تر شده است.

 

 

 

نکته مهمی را که باید به آن توجه داشته باشد این است که لازم نیست یک کلیپ طولانی تولید کنید فقط کافی است محتوا را به‌خوبی درک کرده و بتوانید تمام ابعاد آن را در کلیپ خود جای دهید پس در واقع کیفیت محتوا بسیار مهم‌تر از زمان آن است.

جالب است بدانید که کاربران تمایل بیشتری به بازدید کلیپ‌هایی دارند که در آن به طور خلاصه و مفید به معرفی محصول و یا خدمتی که ارائه می‌دهید می‌پردازید.

 

 

 

3- با ویدئو اعتماد می‌سازید

اعتماد، پایه و اساس هر کسب‌وکاری می‌باشد، شما با جلب اعتماد می‌توانید نرخ تبدیل خود را افزایش دهید و ارتباط قوی‌تری با مخاطبان خود برقرار کنید.

تولید ویدئو باعث می‌شود که شما چیز بیشتری به جز فروش محصول و خدمت خود، در اختیار کاربران قرار دهید که این خود بسیار امر مهمی در ایجاد ارتباطی بلندمدت و هدفمند می‌باشد.

مارک شفر مدیر اجرایی شرکت بازاریابی شفر:

“عصر جدید وابسته به نوع احتراق و سوخت است. نه فقط محتوا بلکه اعتماد، نه فقط ترافیک سایت بلکه گلچینی از مردم که از محتوای شما حمایت می‌کنند و آن را منتشر می‌کنند، می‌توانند چرخ کسب‌وکار شما را بچرخانند”

 

 

 

محتوای ویدئویی شانس زیادی در تأثیرگذاری بر روی احساسات کاربر دارد.

 

منظور از گلچینی از مردم، بلاگرها و اینفلوئنسرها هستند که امروزه از قدرتمندترین عناصر فضای مجازی حساب می‌آیند. پس اگر می‌خواهید به‌صورت هدفمند و جدی بازاریابی محتوایی را انجام دهید باید بیشتر تمرکز خود را در محتوای ویدئویی بگذارید.

همچنین کاربران زیادی هستند که در خرید اینترنتی شک و تردید دارند چرا که اهمیت محصول و یا خدمتی را که ارائه می‌دهید را درک نکرده‌اند، شما می‌توانید با یک ویدئو تبلیغاتی مشتریانی را که در خرید شک دارند را نیز قانع کرده و فروش خود را افزایش دهید.

.

4- گوگل عاشق ویدئو است

 

یکی دیگر از اهمیت‌های تولید محتوای ویدئویی در بهبود رتبه سئو شما نمایان می‌شود.

هنگامی‌که در سایتتان ویدئو بارگذاری می‌کنید باید توجه داشته باشید که کاربران وقت بیشتری در سایت شما می‌گذارند و همین دلیلی کافی برای گوگل است که رتبه سئو سایتتان را بهبود ببخشد.

 

 

 

از طرفی دیگر سایت‌های دارای ویدئو شانس خیلی بیشتری دارند تا در نتایج اول جست‌وجو نمایان شوند تا سایت‌های بدون ویدئو

 

پس می‌توان فهمید تولید ویدئو علاوه بر افزایش ارتباط با مشتریان به افزایش ترافیک ارگانیک سایت شما نیز کمک شایانی می‌کند.

 

5- کاربران موبایل به دنبال ویدئو

از سال 2013 کاربران گوشی‌های هوشمند 233% افزایش پیدا کرده‌اند و 97% از کاربران علاقه به دیدن ویدئو در گوشی‌های خود دارند و شما می‌توانید از این طریق ارتباط گسترده‌ای با کاربران برقرار کنید.

 

 

 

گوگل اظهار می‌کند که کاربران بیشتر ترجیح می‌دهند که ویدئوها را درگوشی‌های هوشمند خود تماشا کنند تا سایر پلتفرم ها و ازآنجاکه هرساله به تعداد دارندگان گوشی‌های هوشمند اضافه می‌شود، پس می‌توان برای آنها محتوای ویدئویی تولید کرد.

 

6- ویدئو مارکتینگ همه چیز را توضیح می‌دهد

 

آیا به فروش بیشتر فکر می‌کنید پس، از محصولات و خدماتتان ویدئو تهیه کنید چرا که حدود 97% از افراد پس از مشاهده یک ویدئو راجع‌به محصول اقدام به خرید آن می‌کنند.

 

 

 

پس، از تأثیرگذاری ویدئو در فروش محصول غافل نشوید

 

آیا می‌خواهید یک مفهوم خاص را ارائه دهید؟ پس از انیمیشن و تصاویر متحرک استفاده کنید که نه تنها بر رساندن هدف شما به مخاطب کمک می‌کند، بلکه باعث سرگرمی مخاطب نیز می‌شود.

در استراتژی‌های تولید ویدئو روش‌های خلاقانه بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرد و از پیاده‌سازی روش‌های منسوخ شده مانند صحبت‌کردن یک نفر در مقابل دوربین جلوگیری کنید.

سعی کنید در هنگام تولید ویدئو تمام مراحل و شرایط آن را درک کرده و طبق خواسته مخاطب پیش بروید.

 

7- حتی تنبل ها هم با ویدئو درگیر می‌شوند

ویدئو یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری و آموزش می‌باشد.

امروزه به دلیل تغیر سبک زندگی افراد و مشغله زیاد یکی از روش‌های مورد استفاده برای یادگیری که اتفاقاً بسیار روش آسانی نیز می‌باشد و حتی افراد با مشغله بالا و تنبل نیز می‌توانند از آن استفاده کنند ویدئو می‌باشد.

 

 

 

 ویدئو می‌تواند همه اقشار جامعه را درگیر کند

 

8- ویدئو مردم را مشتاق می‌کند که آن را به اشتراک بگذارند

 

اگر ویدئو تولیدی شاخصه‌های بالایی داشته باشد و به‌نوعی با احساسات مخاطب سروکار داشته باشد کاربران علاقه به اشتراک‌گذاری آن را دارند و اگر در ویدئوهای خود از افراد تأثیرگذار نیز استفاده کنید، سبب اشتراک‌گذاری بیشتر می‌شود که همه این عوامل سبب افزایش بازدید سایت و در نتیجه فروش بیشتر می‌شود.

شما باید به حدی با نیاز، علایق و سرگرمی‌های مخاطبانتان آشنا باشید که ویدئویی که تولید کرده‌اید سبب شود تا کاربران آن را با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارند.

 

 

 

شبکه‌های اجتماعی که امروزه کاربران با آن سروکار دارند، اکثراً ویدئو محور و دارای قابلیت‌های بسیاری برای این موضوع می‌باشند؛ برای مثال:

در اینستاگرام علاوه برعکس‌هایی که بارگذاری می‌کنید می‌توانید از قابلیت‌هایی که برای بارگذاری ویدئو نیز تعبیه شده است استفاده کنید مانند استوری که می‌توانید یک ویدئو 15 ثانیه‌ای در آن آپلود کنید و یا پست ویدئویی که محدودیت 1 دقیقه‌ای دارد و اگر به زمان بیشتری احتیاج دارید، می‌توانید از قابلیت IGTV استفاده کنید.

پس همه ابزارهایی را که باید در اختیار داشته باشید را دارید فقط کافی است محتوای ویدئویی تولید کنید که با روحیات کاربران سازگار باشد.

در ضمن توجه داشته باشید که در شبکه‌های اجتماعی احساسات تأثیر بیشتری تا حقیقت در مخاطب دارد.

 

و اما نکته آخر

 

ویدئو، بازاریابی ایمیلی را به دست گرفته است

 

دقت داشته باشید که به نحوی ویدئو خود را تولید کنید که بتوانید آن را با ایمیل‌های تبلیغاتی خود نیز سازگار کنید.

امروزه کمپین‌های تبلیغاتی به‌جای استفاده از روش قدیمی پیامک از ایمیل رسانی استفاده می‌کنند.

همچنین آمارها نشان می‌دهد که ایمیل‌هایی که دارای ویدئو خلاقانه می‌باشد نرخ بازدید بیشتری نسبت به ایمیل‌های بدون ویدئو دارند.

 

 

 

 

حال که به تأثیر ویدئو پی بردید پس بهتر است هرچه سریع‌تر ویدئوی معرفی، محصول یا خدمتتان را بسازید.

 

کد مطلب:1003300110101000704

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا